8 چیزی که مردان باید درباره یائسگی بدانند

8 چیزی که مردان باید درباره یائسگی بدانند

حتی با وجود اینکه تقریبا نیمی از جمعیت جهان زن هستند، اغلب به نظر می رسد که مردان در مورد قاعدگی و یائسگی به طرز شگفت انگیزی اطلاعات کمی دارند. این بدان معنا نیست که همه مردان باید به طور کامل یائسگی را درک کنند – و اجازه دهید با آن روبرو شویم، چه کسی این را درک می کند؟ – اما برای مردانی که زنان سالخورده زیبایی در زندگی خود دارند می تواند مفید باشد تا کمی بیشتر از آنچه در یائسگی اتفاق می افتد بیاموزند. کل فرآیند برای شروع ناراحت کننده است، بنابراین کمی همدلی خوب خواهد بود.

مردان جهان: ما می دانیم که شما به ما اهمیت می دهید، پس وقت آن است که ضریب هوشی یائسگی خود را بررسی کنید!

اول چیزهای مهم

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: یائسگی به طور رسمی زمانی رخ می دهد که یک زن به طور کلی چرخه های قاعدگی را متوقف کند. با این حال، روند رسیدن به آن نقطه می تواند زمان زیادی را ببرد. در واقع از 20 سالگی شروع می شود، زمانی که چرخه قاعدگی زن به تدریج تا قبل از یائسگی کوتاه می شود.

اگرچه دانشمندان می‌دانند که عوامل زیادی از جمله هورمون‌ها در آن نقش دارند، اما به طور کامل از علت یائسگی مطمئن نیستند. با این حال، به طور گسترده پذیرفته شده است که یائسگی به طور مستقیم با کاهش تعداد تخمک های یک زن با افزایش سن مرتبط است.

صرف نظر از علت یائسگی، در اینجا چند چیز وجود دارد که زنان – و مردان – می توانند از این تجربه انتظار داشته باشند:

1. برای مسافت طولانی آماده باشید

اوه، فکر کردی یائسگی به این معنی است که در حالت روشنی هستی؟ دوباره فکر کنید، زیرا یائسگی یک شبه اتفاق نمی افتد. یائسگی در واقع با قبل از یائسگی شروع می شود که ممکن است سال ها طول بکشد.

مری اسلمن، 54 ساله، نویسنده ای از شارلوتزویل، ویرجینیا و نویسنده کتاب، می گوید که یک زن نمی تواند نفس راحتی بکشد که با خیال راحت پریود خود را پشت سر گذاشته است، مگر اینکه بیش از یک سال بدون پریود باشد.چگونه این اتفاق افتاد؟ شعرهایی برای آنهایی که دیگر جوان نیستند.»

او توضیح می‌دهد: «برای چندین سال پیش از یائسگی، شما می‌توانید هر زمان که بخواهید پریود شوید – 10 روز پس از یک دوره یا 120 روز پس از آن. “این یک بازی حدس زدن است. همچنین گاهی لکه بینی است، گاهی اوقات یک آبفشان.»

2. این چیزی نیست که شما فقط «از آن عبور کنید»

اسلمن مشتاق این است که به زنان (و مردان) هشدار دهد که یائسگی هرگز چیزی نیست که شما فقط از آن عبور کنید. در عوض، او خاطرنشان می‌کند، شما سال‌ها دوره لکنت زبان، خواب بد، اضطراب عجیب و غریب و نوسانات خلقی نه فوق‌العاده سرگرم‌کننده را تجربه خواهید کرد.

او می‌گوید: «ما نمی‌توانیم از آن غافل شویم. “پیری یک امر انتزاعی نیست، یک چیز واقعی است، و بخشی از کاری که من امیدوارم انجام دهم این است که به زنان جوان کمک کنم قبل از اینکه به سرشان بیاید، درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنند – یائسگی و دیگر جنبه های کاملا طبیعی (اما بسیار مخرب) افزایش سن. به عنوان یک زن.»

3. هر زنی یائسگی را متفاوت تجربه می کند

هیچ زنی و هیچ چرخه قاعدگی هرگز شبیه هم نیستند، بنابراین برای مردان مهم است که بدانند که همه زنان چیزهای مشابهی را به یک شکل تجربه نمی کنند. زنان دیدگاه های متفاوتی در مورد چرخه قاعدگی خود دارند و سطح راحتی متفاوتی با بدن خود دارند. همه این عوامل بر تجربه یائسگی آنها تأثیر می گذارد.

لوری پی، که یائسگی را به طور مستقیم تجربه کرده است، می گوید که زندگی او بی زمان تر به نظر می رسد.

او می‌گوید: «من دیگر نمی‌توانم روزها و شب‌هایم را با چرخه‌ام پیگیری کنم و بدون نوعی مرز زندگی می‌کنم.

4. همیشه بهتر از پریود نیست

از منظر مرد، ممکن است به نظر برسد که یک زن کاملاً خوشحال است که از شر یک اتفاق ماهانه خلاص شود که او را مجبور به خونریزی از واژن می کند. اما ظواهر می توانند فریب دهنده باشند.

ویکتوریا فریزر هشدار می دهد: «همیشه بهتر نیست». “طبق تجربه من، حس می‌کردم که زوال عقل و بلوغ یک بچه با هم دارند!”

5. تغییرات فیزیکی وجود دارد که می تواند سخت باشد

یائسگی می تواند علائم فیزیکی بسیاری از جمله سردرد، خشکی واژن و تغییراتی در موهای شما ایجاد کند. اگرچه میشل ناتی، 51 ساله، اعتراف می کند که هرگز فکر نکردن به دوره قاعدگی او مثبت است، اما معایب آن بسیار بیشتر از مزایای پوشیدن کتانی سفید 24/7 است.

ناتی همچنین می‌گوید علائم فیزیکی گرگرفتگی، مه مغزی، گریه و افزایش وزن در ناحیه شکم احساس می‌شود که «از هیچ‌جا» ظاهر شده‌اند.

6. PMS همیشه از بین نمی رود

اگر فکر می کنید یائسگی یعنی گفتن سایونارا به عذاب که PMS است، دوباره فکر کنید. ناتی و دیگران مانند او دریافتند که به جای پرش از زندگی پس از یائسگی بدون PMS، یائسگی مانند یک هفته پیش از دوره طولانی بوده است.

او می‌گوید: «[این] مانند PMS بدون تسکین است.

7. جابجایی وجود خواهد داشت

اسلمن می‌گوید: «من همیشه لاغر بودم، اما در سن 54 سالگی پودی دارم که دور کمر تکان نمی‌خورد. “من تا حدودی انتظار افزایش وزن داشتم، اما نه تغییر وزن، کشش گرانش روی همه چیز، از گونه های سیب (تبدیل آنها به ژوله) تا واژن دوست داشتنی ام.”

بنابراین، مردان، وقتی دیگر با این جریان حرکت نمی کنید، شاید بتوانید یاد بگیرید که بگذارید همه چیز در جایی که ممکن است سقوط کند.

8. رفتن به باشگاه ضروری است – یا، حداقل، زیاده‌روی کمتر ضروری است

یکی از عوارض یائسگی این است که برخی از زنان متابولیسم آهسته را تجربه می کنند.

لورین بری، زن دیگری که تجربه یائسگی خود را به اشتراک گذاشته است، می‌گوید: «در حالی که هرگز دوباره پریود نشدن یک موهبت بزرگ بوده است، افزایش وزن فوق‌العاده‌ای که رخ داده است (با وجود عدم افزایش در غذا خوردن!) بخش مورد علاقه من از این تجربه نبوده است. .

چگونه به انتقال او به دوران یائسگی کمک کنیم

بنابراین، آقایان، در اینجا چند توصیه عالی برای حفظ روابط سالم با زنان زندگی خود، به خصوص در دوران یائسگی وجود دارد.

وقتی نوسانات خلقی به میان می‌آید: به او کمک کنید تغییرات خلقی را با درک این موضوع که آنها متوجه شما نیستند، انجام دهد. گاهی اوقات، تماشای یک برنامه مورد علاقه با هم یا پذیرایی از او در یک روز آبگرم برای کاهش بار کافی است.

وقتی صحبت از رابطه جنسی می شود: توجه داشته باشید که بدن او در حال تغییر است. همراه با آن، اعتماد به نفس بدن، میل جنسی و لذت جنسی او نیز ممکن است تغییر کند. مایل باشید در مورد این موارد با احترام صحبت کنید و راه هایی برای نزدیک شدن به آنها به عنوان یک زوج پیدا کنید.

وقتی نوبت به بدن او می‌رسد: تفاوت‌هایی را که می‌بینید در بدن شما اتفاق می‌افتد را به اشتراک بگذارید. سن همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد، و برای او ارزشمند است که بداند او تنها کسی نیست که تغییرات را تجربه می کند.

وقتی صحبت از اعتماد به نفس به میان می‌آید: اگر و زمانی که می‌خواهد از او حمایت کنید تا تمرین کند، اما اگر می‌خواهد از یک وعده غذایی عالی لذت ببرد، به او غذا بدهید و به او بگویید زیباست. بخاطر اینکه اون هست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *